Vyhrál profík z Blesku, na bedně je i fotografka Pražské šachové

Smutná herečka Marie Kružíková s červeným vínem nad zoufalou šachovou pozicí či skupinka pantátů z podtatranské krčmy - to jsou témata některých medailových snímků z šachové fotosoutěže z hospod a kaváren.
Vítězem se stal fotograf deníku Blesk Michal Protivanský, který nafotil sérii fotografií z pražské kavárny Unijazz. Na druhém místě skončil loňský vítěz Robert Štáffen se snímky z podtatranské krčmy. A o třetí místo se rozdělili fotografka Pražské šachové společnosti Anežka Kružíková (aranžované snímky její sestry, herečky Marie Kružíkové) a Břetislav Eichler (reportážní fotografie z turnaje ve Fischerových šachách v brněnské čajovně Utopie.
Čtyři nejlepší snímky si můžete prohlédnout pod tímto článkem, více prací od vítězných autorů a také od fotografů, kteří dostali od poroty pochvalnou zmínku (Nicoleta Gomes, Luděk Sedlák a Jolana Tomíčková), najdete na facebookovém profilu Chess Cafe.

Patnáct nejlepších snímků bude vystaveno na výstavě v Michnově paláci v Praze na Kampě od 15. do 18. června, během šachového festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2017. Vernisáž výstavy bude ve čtvrtek 15. června od 15.00.

Do druhého ročníku soutěže o nejhezčí šachovou fotku z hospod a kaváren se zapojilo celkem šestnáct fotografů, kteří zaslali 66 snímků.
Vítězové budou odměněni vouchery Centra FotoŠkoda a fotografickými publikacemi z nakladatelství Torst, sponzorů soutěže.
Soutěž organizovala společnost Šach Mat za podpory Šachového svazu ČR a Pražské šachové společnosti.


1. místo - Michal Protivanský2. místo Robert Štáffen3. místo Anežka Kružíková3. místo - Břetislav Eichler

  • SEZNAM

celý seznam

Celkem je do projektu Chess Café v současné době zapojeno 96 podniků po celé České republice.

V Praze aktuálně evidujeme 37 šachových podniků.
V Brně aktuálně evidujeme 6 šachových podniků.
V Prostějově aktuálně evidujeme 5 šachových podniků.
V Novém Boru a Letohradu aktuálně evidujeme 3 šachové podniky.
V Blansku, Jihlavě, Karlových Varech, Pardubicích, Plzni, Teplicích a České Budějovice aktuálně evidujeme po 2 šachových podnicích.
šachové podniky můžete najít také v Boskovicích, Blovicích, Horní Plané, Horní Bečvě, Jablonném nad Orlicí, Kroměříži, Krnově, Kunvaldu, Kyjově, , Liberci, Mirošově, Mohelnici, Sázavě, Senohrabech, Slavonicích, Stachách, Sychrově, Třemošnici, Trutnově, Turnově, Uherském Brodě, Ústí nad Labem, Sezimovo Ustí a Zdiby.


vlak